Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan #1

Manowar

CEH (supervisor)
Emektar Yönetici
Oyun sunucumuz ile ilgili her türlü gelişme bu başlık altından duyurulacaktır!

Bu başlık altında yayınlanan her türlü gelişme yayınlandığı andan itibaren geçerli olacaktır. Bu doğrultu da oyuncularımızın belirli aralıklarla bu başlığı kontrol etmesini önemle tavsiye ederiz.

FORUM VE OYUN ALANLARIMIZ BİR BÜTÜN OLARAK DEVAM ETMEKTEDİR. FORUM VE OYUN ALANLARI BİRBİRLERİNİ BAĞLAYICI NİTELİKTEDİR.

• Forumumuz yönetimi gerek görüldüğü takdirde bu kurallarda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Kurallar eklendiği anda yürürlüğe girer ve tüm üyelerin okuduğu varsayılır.

Önemli Not: Oyun hesabı oluşturan her kullanıcı hesabını oluşturduğu andan itibaren bu başlık altında yayınlanan her duyuru dikkate almak zorundadır. Oluşabilecek her türlü olumsuz durumlarda tüm sorumluluk hesabı oluşturan kullanıcıya aittir.

Konuyu başlatan #2

Manowar

CEH (supervisor)
Emektar Yönetici
Oluşturulan "Ticket"(Destek talebi) cevaplanma süresi oluşturulduğu an itibari ile max: 24 saattir. Bu süre "Ticket" oluşturan oyuncularımızın aktifliğine göre farklılık göstermektedir. Sisteme düşen her "Ticket" çözümlenmeden kapatılmamaktadır.

Ayrıca: Soru yada sorun bildirmek yerine keyfi açılan amaçsız ticket/lar direk olarak kapatılmaktadır.

GM burdamısın, gm bi bak hele, gm benim sorun var, gm beni dinle, gm şuraya gel, gm değil misin bakacaksın, sen değil üstün gelsin ve gmler nerde vs. gibi...
Çözüm odaklı olmayan ticket/ler direk olarak Kural İhlaline girmektedir. Bu tür ticket/lar aktif yönetici tarafından sonlandırılmaktadır. Sizde soru yada sorunların hızlı bir şekilde çözüm bulmasını istiyorsanız lütfen açıklayıcı ve anlaşılır bir şekilde soru yada sorunlarınızı dile getirip ticket oluşturabilirsiniz.

Önemli Not: Oluşturacağınız "Ticket"(Destek talebi) kısmında karşılaşmış olduğunuz konu ile ilgili soru yada sorunlarınızı detaylı ve açıklayıcı bir şekilde belirtmeniz yaşanılan durumun daha hızlı çözümlenmesi konusunda etken olarak rol oynamaktadır.

Konuyu başlatan #3

Manowar

CEH (supervisor)
Emektar Yönetici
Kullanıcılar hesaplarını "Yönetici" onayı olmaksızın oluşturabilmektedirler. Hesap güvenliği kullanıcıların kendisine aittir. Bu doğrultuda hesabınızda oluşabilecek her türlü soru veya sorunlardan kullanıcıların kendisi sorumludur.

Önemli Not: Oluşturmuş olduğunuz oyun içi hesaplarınız için basit düzeyde şifre kullanmayınız.

Oluşturulan bir parolanın "güçlü" kabul edilebilmesi için;

• En az 8 karakterden oluşmalıdır.
  • Harflerin yanı sıra, rakam ve "?, @, !, #, %, +, -, *, %" gibi özel karakterler içermesi gerekmektedir.
  • Büyük ve küçük harfler bir arada kullanılmalıdır.

Konuyu başlatan #4

Manowar

CEH (supervisor)
Emektar Yönetici
Alliance - Horde Taraflarının dikkatine iki taraf içinde geçerli oyun içi tüm kanallarda(Ortak alanlar dahil) kısa süre için de tekrar tekrar gereksiz yada amaçsız mesaj/mesajlar atmak yasaktır. "Flood" niteliği taşıdığı tespit edilen oyuncularımız "Mute" cezası alacaktır. Tekrarında ise ceza katlanarak artacaktır.

Bu kanallarda(Ortak alanlar dahil) küfür, hakaret yada tartışma çıkartılması yasaktır. Taraflar uyarılmaksızın cezalandırılacaktır. Uygulanacak ceza ban yada mute olabilmektedir. Tekrarında ise ceza katlanarak, süresiz'e kadar gidebilmektedir.

Önemli Not: Ceza süresi hesap sahibinin önce ki ve o an ki durumu göz önünde bulundurularak uygulanmaktadır. Uygulanan cezaya itiraz edebilirsiniz. Ancak bu doğrultuda "Yönetici Sorgulamak" yasaktır. Ayrıca konuya dahil olmayan kişiler; "neden ceza aldı? , o süre çok değil mi? , öyle olduğunu bilmiyordu , bence gereksiz , bir defalık affetseniz , tekrar yaparsa süresiz atın , şimdi bizle giremeyecek , neden bizim taraf , diğer tarafa neden uygulanmadı , vs..." gibi konuya sonradan direk balıklama atlayan kişi yada kişilerde ceza alacaktır. Durduk yere hiçbir "Yönetici" ceza yada yaptırım uygulamaz.

Konuyu başlatan #5

Manowar

CEH (supervisor)
Emektar Yönetici
Haksız Kazanç&Anlaşmalı Kazanç (Bug yada Oyun Açıkları)

Oyun içi haksız olarak yada anlaşmalı olarak elde edilen tüm kazançlar kayıtlar doğrultusunda incelendikten sonra bu kayıtların doğruluğu tespit edildiği takdirde mevcut oyuncunun yada oyuncuların hesaplarından silinecektir. (Ben bir kere kullandım, beni bilen bilir, kardeşim girmiş yapmış, aynı partyde idik, aynı raidde idik nerden bilelim?, öyle bir bug varmış?, ben zaten size bildirecektim ama emin olmak için defalarca denedim, yaptım yaptık ama bir sor niye yaptık? Niçin yaptık gibi bir çok bahaneyi üretmek yerine bu tür bug yada açık yada herhangi bir ad altında elde edilen haksız kazanç yada haksız kazançlara sebep olabilecek durumları bize iletebilirsiniz.)

Oyun içi haksız olarak yada anlaşmalı olarak yapılan tüm işlemler sunucumuzda yasaktır.(Bug yada Oyun Açıkları dahil) Bunlara Arena - Wintergraps - Battlegrounds kısımlarıda dahildir.

NOT: Uygulanan cezalarda Görevliler yada Yöneticiler inisiyatif kullanma hakkına sahiptir. Belirli bir süre Susturma yada Yasaklama cezası uygulayabileceği gibi yine aynı şekilde bu cezaları Süresiz olarak uygulama hakkına sahiptir.

Önemli Not: Haksız olarak yada anlaşmalı olarak bu tür kazançlar elde etmeye çalışan yada uyarılmasına rağmen bu tür kazançlar elde etmeye devam eden kullanıcıların karakterleri GM kararına bağlı olarak yasaklama cezası alacaktır.

Tüm oyuncularımızın dikkatine: Bu alanda belirtilen tüm duyuruların oyun içi yayınlandığı andan itibaren geçerliliği vardır. Bu doğrultuda oyuncularımızın belirli aralıklarla bu alanı takip etmelerini rica ediyoruz. Oluşabilecek olumsuzluklardan oyuncularımızın kendisi sorumludur.

Oluşturulan "Ticket"(Destek talebi) cevaplanma süresi oluşturulduğu an itibari ile max: 24 saattir. Bu süre "Ticket" oluşturan oyuncularımızın aktifliğine göre farklılık göstermektedir. Sisteme düşen her "Ticket" çözümlenmeden kapatılmamaktadır.

Önemli Not: Oluşturacağınız "Ticket"(Destek talebi) kısmında karşılaşmış olduğunuz konu ile ilgili soru yada sorunlarınızı detaylı ve açıklayıcı bir şekilde belirtmeniz yaşanılan durumun daha hızlı çözümlenmesi konusunda etken olarak rol oynamaktadır.

Ayrıca bu alanı gereksiz yere ve saçma sapan mesajlar atarak kullanmak yasaktır. (GM bi bak hele, Şii benim sorunum var, GM değil misin işiniz ne, GM değil misin bakacaksın, Bakmıyordunuz tekrar kapatıp ticket açtım napayım, İki dakika gelde birşey anlatak, Ne olurdu versen, Klayve tuşları çalışıyor mu kontrol ettim, GM varmıydı kontrol etmek için attım, İki saat kasamam beni direk 80 yapın, Forum şifremi değiştirsene vs. gibi) Bu tür kullanım tespit edildiğinde başlangıçta 3 saat mute cezası verilecektir. Devamı halinde ceza katlanarak ban cezasına kadar devam edecektir. Hatırlatmak isteriz ki açmış olduğunuz "Ticket" çözümlenmeden kapatılmamaktadır.

Yine hatırlatmak isteriz ki "Ticket"(Destek talebi) cevaplanma süresi oluşturulduğu an itibari ile max: 24 saattir. Oyuncu tarafından sonlandırılıp tekrar açılan her "Ticket" süresi oluşturulduğu an itibari ile tekrar başlamaktadır.

Konuyu başlatan #6

Manowar

CEH (supervisor)
Emektar Yönetici
Yeni bir gün ile birlikte tekrar tekrar ve tekrar uyarmakta fayda görüyoruz. Uyarımızı dikkate alarak 3. parti yazılım kullanımını sonlandıran tüm oyuncularımıza teşekkür ederiz. Buna karşın, uyarımızı dikkate almayarak bu programları kullanmaya devam ederek haksız kazanç elde etmeye devam etmiştir. Bu doğrultuda tüm kayıtlarımız ve sistemlerimiz aktif olarak incelenerek haksız olarak kazanılan(elde edilen) tüm kazançlar silinmiş ve haksız kazanç elde eden oyuncularımıza yaptırım uygulanmıştır. Yine bu tür girişimlerde bulunmak isteyen oyuncularımıza bildirmek isteriz ki; Forum ve oyun alanlarına kayıt olduğumuz an itibari ile Elementary Wow (Türk Wow) şartlarını koşulsuz kabul etmiş bulunmaktasınız.

Şimdi gelelim Elementary Wow (Türk Wow) kısmına; Hani nasıl olsa yakalanmazsanız GM sizi nereden görecek değil mi? Nasıl oldu da yakalar dur şuna bi ben mesaj atayım ben kullanmadım zaten arkadaş 1 dakika açmış x konuma gitmiş ne olur yani? Gibi düşüncelerden sonrasına geliyoruz. Sosyal medya üzerinden ceza aldıktan sonra "Şimdi arkadaşıma ben ne diyeceğim, bilmiyordum, aaa yasakmıydı?, ama sizde uçuyordunuz?(Ciddi uçuyor muşuz), Allah sizin gibilerden korusun(Bakma öyle var böyle yazanlarda, hem suçlu hem güçlü görüyorsunuz neler ile uğraşıyoruz. Biz yine buradayız ve burada olacağız gelene de gidene de kapımız sonuna kadar açıktır.), Şimdi ne geçti eline, ciyem bey süreyi azaltsanız arkadaşlar bekliyor, ben oyundan çıksam öyle atsanız ban görmeye dayanamam, beni banlarsan eline ne geçecekler, ben mi kullanmışım kedidir o kedi, ya şimdi kapattım vs. gibi..." Bu tür olumsuz durumlara düşmemeniz için yapmanız gereken çok
BASİT! 3. PARTİ YAZILIMLARI KULLANMAYI BIRAKABİLİRSİNİZ. Bu konuda emin olabilirsiniz ki GM'ler sizi cezalandırmaya meraklı değil ancak kuralları ise uygulamak zorundadır. GM nasılsa oyunda değil görmez diye de kendinizi haklıymış gibi göstermeyin GM'ler oyunda aktif olmasa dahi bu konuda sistemlerimiz aktiftir. Otomatik ceza yada uyarı şeklinde sistemde 3. parti yazılımı kullanılan account ve karakter bilgileri zaten gözüküyor. Sonrasında ise yukarıda görmüş olduğunuz diyalogların yaşanması olasıdır.

Önemli Not: Bu tür 3. parti yazılım kullanımı kesinlikle kural dışı olduğu gibi sunucumuzda ise kullanımı sebebi her ne olursa olsun YASAKTIR. Uygulanan yaptırımların kaldırılması veya süresinin azaltılması mümkün değildir. Ceza bitiminde, 3. parti yazılım kullanmaya devam eden oyunculara uygulanacak yaptırım giderek artacak ve ağırlaşacaktır.

Bir Duyurumuzun Daha Sonuna Gelmişken Yine Tekrar Tekrar ve Tekrar Uyarıyoruz.
3. Parti Yazılım Kullanmayın!

Konuyu başlatan #7

Manowar

CEH (supervisor)
Emektar Yönetici
Oyun içi yapılan tüm işlemlerden oyuncuların kendi hür iradesi sorumludur. Bu doğrultuda yaptığınız her türlü olumlu yada olumsuz davranışlardan(Küfür/Hakaret ve Tartışma Dahil) "Elementary Wow / Türk Wow" Yönetimi sorumlu tutulamaz bu konuda kurallarımız açık ve nettir. Forumda yada Oyunda bulunarak bu kuralları zaten kabul etmiş sayılmaktasınız. A yada B serveri kurallarını burada tavsiye ederken sıkıntı yok. Yeri de gelmiş iken belirtmiş olalım "Elementary Wow / Türk Wow" Yönetimi oyuncusuna değer veren ve oyuncularının isteklerini değerlendiren, göz ardı etmeyen TÜRK serveridir. Yönetim ekibinin her üyesi kendisine verilen belirli bir görev ile ilgilenmektedir. Bu görevi gönüllü olarak yapmaktadır. Görevini başarılı olarak yerine getirmek için saatlerini siz değerli oyuncularımızın daha keyifli oyun deneyimi yaşayabilmesi için ailemize ayırmaktadır.(Sizlerinde olduğu gibi yönetim ekibininde özel hayatı var bunu da hatırlatmış olalım). Yetkili olan ekip üyesi destek talebi oluşturduğunuz da 24 saat içerisinde destek talebi çözümleyerek talebi çözümlenmiş olarak kapatmaktadır. Ancak destek talebi oluşturmayıp oyun içi whisper, party, raid, guild kısımlarında; gm zaten yok, gm nerde ki, gm bize mi bakacak, işi ne baksın, bakmazsa bırakırım, bakmazsa bırakırız(herkes adına da karar verir), bakacaksa baksın, bozuk bu bozuk(taktik bilmez GM suçlu olur, yardım edip yol gösterince de yine suçlu GM olur), Level versin yoksa kasmam, itemi verse ne olacak kim görecek, kimsiniz ki!, adamla beraber girdik itemi çaldı, karakterime girdi x itemi aldı, vs gibi... Ama kurallarımızı açıkladığımızda olur mu öyle şey?, ne kuralı?, öyle bir kural mı varmış?, kural falan tanımayız biz, vs gibi... Size her konuda bilgi veriyoruz ve vermeye devam ediyoruz. Kuralları oyun içi ve forumda belirli aralıklarla sürekli olarak duyurmaya devam ediyoruz. Yeter ki OYUNCULARIMIZ HERHANGİ BİR SORUN İLE KARŞILAŞMASIN, bilgisi olsun diye ancak bazı oyuncularımız ısrarla bu tutumlarına devam etmeye kalkıştığından dolayı olumsuz durumlar ile karşılaşmaları sonucunda çevresini galeyana getirmeye kalkışmak yerine oyundan keyif almasını tavsiye ediyoruz. Defalarca tekrar tekrar ve ısrarcı olunulması durumunda kurallarımız doğrultusunda işlem yapmaya devam edeceğiz. Bu doğrultuda emrivaki tavırlarda bulunan kişilere itimat edilmemektedir.

"Taşlar değil, yapılan işler anıtları meydana getirir."

Khaleesi

Yönetim Ekibi
Administrator
C++ Uzmanı
Takım Lideri
Arena savaşlarına ait haftalık puan dağıtımları her pazartesi gecesi 00:00 itibari ile yapılmaktadır.
Arena puanları x2 olarak güncellenmiştir.
Haftalık Arena savaş sınırlaması 2v2 takımları için 100 maç, 3v3 takımları için 50 maç, 5v5 takımları için 20 maçtır.
Buna ilişkin olarak oyun içerisin de açılan yardım talebleri yanıtlanmayacaktır.

Son düzenleme:
Konuyu başlatan #9

Manowar

CEH (supervisor)
Emektar Yönetici
Tüm Oyuncularımızın Bilgilerine Sunarız...
Oyun içi yetkili ekibimizin belli başlı görevleri haricinde oyunculara müdahale etmesi bu doğrultu da gidişatı engellemesi yasaktır. Hiç bir yetkili size keyfi gold, item ve level gibi haksız kazanç sağlayabilecek yardımlarda bulunmaz. Yine aynı şekilde yetkili ekibimizin oyuncularımızı keyfi takip etme, karakterine saldırma&öldürme, item silme, meslek silme veya olumsuz yönde etkileyecek müdahale de bulunması gibi bir durum SÖZ KONUSU DEĞİLDİR. Yetkili ekibimiz sadece kendisine verilen görev ile ilgilenmek zorundadır. Amacımız oyuncularımıza keyifli bir oyun deneyimi yaşatmaktır. Yine bu doğrultuda TÜRK serveri olarak TÜRK oyuncularımıza hizmet vermeye devam etmektir. Bu konu da çamur atmak, sadece çamur atanın karakterini belli ettiği gibi devam etmesi halinde bu tür eylemlerde bulunan oyuncular için yaptırım uygulanacaktır.

Not: Etkinliklerde konu ile ilgili oyun içi yada forumda oyuncularımıza etkinlik öncesi bilgi verilmektedir.

DipNot: Yetkili ekibimizin yetkili hesapları haricinde oyuncu karakterleri bulunmamaktadır.

Konuyu başlatan #10

Manowar

CEH (supervisor)
Emektar Yönetici
Bilgilendirme Tüm Oyuncularımızın Bilgilerine Sunarız!
Hatırlatmak isteriz ki; Bu alanda herkes eşittir. Her oyuncumuzun görüşlerine saygı duyuyoruz. Bu konuda oyuncularımızdan bizde anlayış bekliyoruz. Sunucumuz TÜRK WOW oyun sunucu olarak hizmet vermektedir. Oyun sunucu olduğumuzu vurgulamakta fayda var.

Argo, Küfür, Hakaret, Tehdit, Şantaj, Dini ve Siyasi ve Kural Dışı Konuşma Forum ve Oyun alanımızda Sebebi ne olursa olsun YASAKTIR.

Özel mesaj / argo /genel konuşma yada ortak kanal ve alanlar (guild&raid&party gibi ortak alanlar) / oyun içi posta yolu ile yapılan küfür, hakaret (kısaltma ve uzatmalar da dahil), tehdit, küçümseme, şantaj, cinsel içerikli konuşma, ÖZELLİKLE de POLİTİK ya da DİNİ konularda oyuncuları tahrik edici yada kışkırtıcı içerikler paylaşma gibi oyunun ve oyuncuların huzurunu bozacak konuşmalar kesinlikle yasaktır. Yukarıda açıklaması yapılan konularda davranış sergileyen oyuncular ceza alacaktır.

Yeni yada yan hesap açıp kural ihlalinde bulunan kişi yada kişiler, asıl hesabı üzerinden de ceza alacaktır. Sonra yok efendim benim bilgi yoktu, arkadaşım yazmış, aaaa öyle bir kural mı vardı?, ışık mı o?, ceza verme daha yeni verdin, küfür etmedim fotoşop o, kabül etmem, atmaaaa, benim arkadaşı cezalandıramazsın, cezayı düşürmek için ne kadar istiyorsun?, sen git üstün gelsin, ........... vs gibi durumlarda YÖNETİCİ SORGULAMAK YASAKTIR.

NOT: Uygulanan cezalarda Görevliler yada Yöneticiler inisiyatif kullanma hakkına sahiptir. Belirli bir süre Susturma yada Yasaklama cezası uygulayabileceği gibi yine aynı şekilde bu cezaları Süresiz olarak uygulama hakkına sahiptir.

Türk WOW verilen cezaları değiştirme hakkına sahiptir. Forum yada Oyun alanlarımıza giriş yaparak bu kuralları kabul etmektesiniz.

Kurallarımız;
Kullanım Koşulları ve Site Kuralları: elementarywow.com/yardım/terms
Türk Wow/Elementary Wow Oyun Duyuruları!: elementarywow.com/konular/elementary-wow-oyun-duyurulari.73/

Sosyal Medya;
Facebook: facebook.com/Elementary.WoW
Discord: discord.gg/HcGbman

Konuyu başlatan #11

Manowar

CEH (supervisor)
Emektar Yönetici
Alliance - Horde Taraflarında Ki Oyuncularımızın Dikkatine
Arena - Wintergraps - Battlegrounds yada benzeri tüm alanlara aynı anda birden fazla karakter ile girip illegal hareketlerde bulunan oyuncuların asıl hesapları dahil kurallar gereği şikayet edilmesi durumunda uzaklaştırma cezası alacaktır. Bu tür alanlara girip gidişatı bilerek ve isteyerek değiştirmek yada karşı ırka gıcıklık olsun diye olumsuz izlenimler bırakabilecek şekilde hareket etmek yasaktır.

Örneğin; X oyuncu A tarafında, Y oyuncu B tarafında; Y oyuncu gıcıklık olsun diye A tarafında karakter açıp yada (A tarafında ki karakterine girip) X oyuncunun bulunduğu konuma giderek onu olumsuz olarak etkileyebilecek bazı işlemler yapmaya çalışmaktadır. Bu tür davranışlarla karşı karşıya kalan oyuncularımız kanıtlarıyla birlikte foruma şikayet konusu açmaları gerekmektedir. İncelenen kanıtlar doğrultusunda en hızlı şekilde karar verilip işlem sonlandırılacaktır.

Not:
Bu duyuru başlığını lütfen ciddiye alınız. Bazı mesnetsiz yada gereksiz olabilecek durumları lütfen foruma taşımayınız. Kanıtlar yetersiz yada dayanaksız olması durumunda şikayet red edilecektir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...