World Of Warcraft Rehber Gearing Aşaması...(80 level olup nasıl gear'ımı yükseltebilirim?)

Konuyu başlatan #1

Amanda

Kayıtlı Oyuncu
Üye
Öncelikle herkese merhabalar, bu yazımı bilgilendirme amaçlı sizlerle paylaşmak istiyorum.

1.Gearing aşaması çok meşakatli ama aynı zaman da zevkli bir aşamadır.Belirli dungeonlara başlamak için gearınızı yükseltmek için gerekli olan şeydir.Ne kadar hızlı triump kasarsanız ve ne kadar hızlı farmlarsınız reputation ve meslekler de dahil çok cabuk bir şekil de gearing aşamanızın yarısına gelmiş olursunuz.
2.Yarısına geldiğiniz aşamadan sonra,sizi yeni dungeonlar bekliyor olacak.üst tarafta da belirttiğim gibi, 80 olduktan sonra yapacağınız ilk şey The Ebon Blade,Wyrmest Accord,Son of Hodir,Kirin Tor,Argent Stand reputationlarını kasmak olacaktır.Çünkü 5m dungeonlarına girmeden önce bu reputationları kastıktan sonra açılan Quartermaster vendorlarından alacağınız itemler sizi boss ve diğer fightlar da bir nebze olsun nefes aldıracak ve zor duruma bırakmayacaktır.
3.Bu reputationları kastığınız zaman rahatlıkla 2, 2,5 k gear ulaşacaksınız.Daha sonra Fos ve Pos normalden ihtiyacınız olan itemleri farmlayacaksınız, aynı zamanda size gelecek olan triumphları biriktirin ve ilk önceliğiniz t9 set almak olsun.Çünkü off setler bir şekilde dungeondan çıkıyor ve bu sizi bir süre idare edecektir.
4.Normal de alacağınız itemler kalmadığı zaman ve Fos Pos Hor dungeonlarının normallerini, dungeon başına 3 kez tamamladıktan sonra artık gearınız 3 ila 4 k arası olacaktır.Bu süreçte iyi bir ekip ile (en az 4.5k gearscore) Fos,Pos,Hor dungeonlarının hc'lerini girmeye başlamalısınız...Buradan size düşecek itemler varsa mutlaka bu itemleri almaya bakınız.
5.Buradan düşecek itemler de sizi çok rahatlatacak ve diğer Toc 5m den de trinket düşürdüğünüz zaman artık 10m normal dungeonlarına hazırsınız demektir.
6.Genelde Icecrown Citadel'den önce girmeniz gereken dungeonların bazıları şunlardır;

Trial of the Crusader, Naxxramas,Obsidian Sanctum,Onyxia's Lair,Vault of Archavon( Özellikle bu dungeona önem vermemiz gerekir, çünkü pvp/pve setlerini bu dungeondan da çıkmaktadır.Bu dungeona girebilmenin tek yolu Wintergraspta her 2 saatte bir olan savaşın kendi ırkınızın kazanması lazımdır.) The Eye Of Eternity.

7.Artık bu dungeonları da tamamladıktan sonra Icecrown Citadel dungeonuna hazırlığımız tamamlanmış oluyor.Bu süreçte de aynı zaman da Gem ve Enchanting leri de tamamladıktan sonra işimiz daha da kolaylaşacaktır.
8-Icc öncesi bu dungeonların önemi, statlarınızı artırma da yardımcı olacak itemleri düşürmesidir.Aynı zaman da yeni trinketler,yeni yüzükler vs vs. itemlerin ve taktiksel açıdan icc'ye hazırlık dungeonu olarak görmeniz sizin avantajınıza olacaktır.

9-Ayrıca hem icc repu'sundan alacağınız ashen verdict yüzüğü hem de gold kasarak dalaran'dan alabileceğiniz yüzükler ile biraz da olsa statlarınızı yükseltebilirsiniz.Bu yüzden gold kasmaya önem vermeniz sizin yararınıza olacaktır.

10-Oyunun en zevkli yanı gearing aşamasından sonra vurduğunuz damage'lerin yabana atılır şekil de olmaması ve her damage atışınız da emeklerinizin karşılığını alacağınızı göreceksiniz.

Hatalarım vs. olduysa şimdiden kusura bakmayın. Detaylı bir rehber ile tekrar görüşmek dileği ile.


Belideyvia
 
Son düzenleme:

WolfaR

Kayıtlı Oyuncu
Üye
Emeğine sağlık güzel bilgiler bunlar :)
Bir de buraya mümkünse death knight rehberi bekliyorum :emoji_thinking::emoji_innocent: